Rejestracja pacjentów przez Internet

Wypróbuj za darmo!

Pobierz broszurę w PDF

...gdy brakuje Ci czasu
na przeglądanie
strony WWW.

» Pobierz

Wypróbuj za darmo!

Poznaj wszystkie możliwości
najlepszego programu
do gabinetu!

» Wypróbuj

Złóż zamówienie!

Zamów iGabinet już dziś
w dogodnym pakiecie
instalacyjnym!

» Zamów

Oferta indywidualna

Zapytaj o indywidualną
ofertę dopasowaną
do Twoich potrzeb.

» Zapytaj

Poznaj najskuteczniejsze narzędzia rejestracji pacjentów on-line!

Ponad 22 lat temu ruszyły prace nad pionierskim rozwiązaniem o nazwie "Platforma automatycznej komunikacji z pacjentami iGabinet", które de facto wprowadziło koncepcję internetowej rejestracji wizyt w gabinecie lekarskim wykorzystując nowy, aczkolwiek mało rozpowszechniony kanał komunikacyjny, jakim wówczas była sieć Internet.

Obecnie rejestracja on-line stanowi jedynie niewielką część pakietu Platformy iGabinet, jednak dzięki wieloletniemu rozwojowi i największemu doświadczeniu w inżynierii mechanizmów umożliwiających zautomatyzowaną obsługę pacjentów, nadal pozostaje ona jedną z głównych atrakcji oprogramowania, które zdobyło dużą popularność w kraju i za granicą. Poniżej przedstawiamy najciekawsze koncepty i rozwiązania, od których to wszystko się zaczęło, a które na dzień dzisiejszy są efektem międzynarodowego doświadczenia oraz kilkunastoletniej progresji rozwojowej.


Po pierwsze, rejestracja na własnej stronie WWW!

Po pierwsze, rejestracja na własnej stronie WWW!

W przeciwieństwie do wielu innych rozwiązań, Platforma iGabinet od zawsze umożliwiała uruchomienie samodzielnej rejestracji internetowej na własnej stronie WWW placówki, promując w ten sposób wyłącznie jej własną markę. To właśnie strona internetowa powinna dostarczyć pacjentom najpełniejszej informacji o ofercie usługowej, w tym właśnie informacji o potencjalnych terminach przyjęć z możliwością samodzielnej rezerwacji. Platforma iGabinet zapewnia wygodną i bezpośrednią integrację tych mechanizmów na stronie WWW placówki i w zewnętrznych serwisach lub portalach reklamowych.

Interaktywny Panel Pacjenta Umów się!

Interaktywny Panel Pacjenta "Umów się!"

Integracja rejestracji internetowej ze stroną WWW placówki, czy też praktycznie z dowolną inną witryną w Internecie, polega na umieszczeniu specjalnego przycisku "Umów się!", który dosłownie w kilka sekund można wygenerować bezpośrednio w Platformie iGabinet. Kliknięcie tego przycisku uruchamia tzw. Interaktywny Panel Pacjenta, umożliwiający samodzielne dokonanie wszelkich formalności rejestracyjnych. Nie ma zatem potrzeby odsyłania w tym celu pacjentów w inne miejsca w sieci, co z punktu widzenia promocji własnej marki placówki, bywa marketingowym "strzałem w stopę".

Adaptacyjne Terminy Wizyt

Adaptacyjne Terminy Wizyt

Mechanizm Adaptacyjnych Terminów Wizyt stosujący mechanizmy sztucznej inteligencji, jest wynikiem wielu lat pracy i doświadczeń, stanowiąc kwintesencję efektywnej rejestracji pacjentów przez Internet, a w wielu opiniach uchodząc za jej niedościgniony wzór. W procesie rejestracji on-line, mechanizm dobiera i prezentuje pacjentom terminy przyjęć w taki sposób, aby wyeliminować wszelkie niezaplanowane przerwy w grafiku pracy. W efekcie, pacjenci zawsze wchodzą na wizyty jeden po drugim, będąc automatycznie zapisywanymi w sposób identyczny, jak tradycyjnie odbywa się to na recepcji.

Wielojęzyczność internetowej rejestracji pacjentów

Wielojęzyczność internetowej rejestracji pacjentów

Oprócz umożliwienia rejestracji on-line na stronie WWW placówki, Platforma iGabinet zapewnia także wygodną obsługę wszystkich swoich mechanizmów pacjentom zagranicznym, oferując pełną wielojęzyczność, która dotyczy także wszelkich automatycznych powiadomień za pomocą wiadomości E-mail i SMS. Uruchomienie samoobsługi rejestracyjnej obcokrajowcom jest na wagę złota szczególnie w przypadku placówek oferujących swoje usługi w regionach, gdzie rozwinęła się tzw. turystyka medyczna. Biorąc pod uwagę postępującą europeizację, warto dogonić trendy i zwiększyć zasięg oferty usługowej.

Kształtowanie polityki rejestracji internetowej

Kształtowanie polityki rejestracji internetowej

Platforma iGabinet pozwala na bardzo precyzyjne określenie reguł, zgodnie z którymi odbywa się samodzielna rejestracja pacjentów przez Internet. Oprócz wspomnianego już, inteligentnego mechanizmu Adaptacyjnych Terminów Wizyt, możliwe jest określenie kryteriów, które niczym "po szynach" poprowadzą naszych pacjentów we wszystkich procesach rejestracji przez stronę WWW. Możliwe jest m.in. określenie limitu liczby rezerwacji, ilości dni w przód - w jakich można ich dokonać, okresu na samodzielne odwołanie rezerwacji, zobowiązania pacjenta do podania nr telefonu i inne kryteria.

Regulamin rejestracji internetowej

Regulamin rejestracji internetowej

W celu dalszego uregulowania procesu samodzielnej rejestracji pacjentów na stronie WWW placówki, Platforma iGabinet umożliwia również określenie formalnego regulaminu, m.in. mającego na celu zabezpieczenie procesu rejestracyjnego od strony prawnej np. ustalając konsekwencje niepojawienia się na wizycie. Placówka posiada zatem możliwość stworzenia własnego dokumentu, z którym pacjenci muszą zapoznać się przed skorzystaniem z rejestracji on-line. Taki dokument może być oddzielny dla każdego języka, a dokonanie rezerwacji terminu będzie wymagało jego ówczesnej akceptacji.

Ograniczanie dostępu do konta internetowego

Ograniczanie dostępu do konta internetowego

Zanim przejdziemy do procesu samodzielnej rejestracji pacjentów, warto poruszyć temat ograniczeń dostępu, gdyż Platforma iGabinet oferuje placówce dość spore możliwości w tym zakresie. Możemy zatem udostępnić korzystanie z rejestracji wszystkim pacjentom, lub wyłącznie tym, którzy przynajmniej raz pojawili się w placówce i otrzymali dostęp do konta na recepcji. Podobnie, jeżeli dany pacjent korzystający z samodzielnej rejestracji nie rokuje (np. nie stawia się na wizytę), wówczas można zablokować mu dostęp do konta, a dodatkowo umieścić go na specjalnej "czarnej liście".

Samodzielna rezerwacja wizyty przez pacjenta

Samodzielna rezerwacja wizyty przez pacjenta

Kiedy zdefiniowane są już wszystkie aspekty i kryteria regulujące samodzielną rejestrację on-line - tak od strony technicznej, jak i formalnej, odpowiadając przy tym polityce wewnętrznej placówki w tym zakresie, wówczas rejestracja może już zostać udostępniona. Od tego momentu, pacjenci mogą o dowolnej porze dnia i nocy sprawdzać dostępne terminy i dokonywać ich rezerwacji za pomocą strony WWW placówki, w oparciu o ustalone wcześniej reguły. Efekty takiej automatyzacji procesu rejestracyjnego w Platformie iGabinet idealnie odpowiadają temu, jak odbywałaby się ona w tradycyjny sposób na recepcji.

Inne możliwości Interaktywnego Panelu Pacjenta

Inne możliwości Interaktywnego Panelu Pacjenta

Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o pozostałych możliwościach, jakie daje pacjentowi Interaktywny Panel Pacjenta. Oprócz sprawdzania wolnych terminów przyjęć w placówce oraz możliwości samodzielnej rezerwacji danej wizyty, pacjenci mają dostęp do pełnej historii swoich rezerwacji, są w stanie odpowiednio wcześniej odwołać wizytę (podlegając wyznaczonym regułom), mogą dokonywać edycji swoich danych adresowych i kontaktowych, zarządzać danymi dostępowymi itp. Co najważniejsze, procesy nie wymagają kontaktu z recepcją placówki, a lista możliwych operacji stale się powiększa.

Oszczędzaj swój cenny czas!
Platforma iGabinet wyręczy Cię w szeregu biurokratycznych procesów.

Start  /  Możliwości  /  Realizacje  /  Opinie  /  Cennik  /  FAQ  /  Aktualności  /  Kontakt

Odwiedź nasz profil: