Artykuł Rewolucja w obsłudze badań diagnostycznych oraz współpracy z laboratoriami!

Wypróbuj za darmo!

Pobierz broszurę w PDF

...gdy brakuje Ci czasu
na przeglądanie
strony WWW.

» Pobierz

Wypróbuj za darmo!

Poznaj wszystkie możliwości
najlepszego programu
do gabinetu!

» Wypróbuj

Złóż zamówienie!

Zamów iGabinet już dziś
w dogodnym pakiecie
instalacyjnym!

» Zamów

Oferta indywidualna

Zapytaj o indywidualną
ofertę dopasowaną
do Twoich potrzeb.

» Zapytaj

Rewolucja w obsłudze badań diagnostycznych oraz współpracy z laboratoriami!

Rewolucja w obsłudze badań diagnostycznych oraz współpracy z laboratoriami!Rewolucja w obsłudze badań diagnostycznych oraz współpracy z laboratoriami!Rewolucja w obsłudze badań diagnostycznych oraz współpracy z laboratoriami!Rewolucja w obsłudze badań diagnostycznych oraz współpracy z laboratoriami!Rewolucja w obsłudze badań diagnostycznych oraz współpracy z laboratoriami!
Nowy specjalistyczny moduł zautomatyzowanej obsługi badań laboratoryjnych dostępny w ramach Platformy iGabinet, rozwiązuje problemy współpracy z laboratoriami, automatyzując oraz usprawniając szereg procesów formalnych związanych ze zlecaniem, odbiorem wyników badań, a następnie udostępnieniem ich pacjentom on-line, bezpośrednio na stronie WWW placówki.

Moduł zautomatyzowanej obsługi badań laboratoryjnych stanowi zestaw dodatkowych mechanizmów zintegrowanych bezpośrednio z narzędziami do zarządzania Elektroniczną Dokumentacją Medyczną (EDM) w Platformie iGabinet. Jest to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na rynku, które pozwala zlecać, odbierać i udostępniać pacjentom wyniki badań bezpośrednio z poziomu edycji wizyty lekarskiej w ramach oprogramowania działającego w tzw. chmurze. Nowy moduł może być wykorzystywany do usprawnienia wymiany danych zarówno we współpracy z zewnętrznymi laboratoriami, jak też w ramach placówek i sieci medycznych dysponujących własnymi laboratoriami. Obsługa badań z poziomu EDM to kolejna innowacja, pioniersko wprowadzona na rynek przez Platformę iGabinet.

Z modułu obsługi badań z pewnością najbardziej skorzystają placówki współpracujące z zewnętrznymi laboratoriami, w tym placówki ginekologiczne realizujące badania cytologiczne. Dotychczas tego rodzaju współpraca odbywa się ze sporymi utrudnieniami, często wiążącymi się z koniecznością wysłania pacjenta do laboratorium po odbiór wyników celem ponownej konsultacji, lub co najmniej z koniecznością przekazywania pacjentom wiadomości e-mail z wynikami badań otrzymywanymi z laboratorium. Nie było dotychczas również możliwości zapisywania zwróconych wyników badań w historii leczenia pacjenta w ramach oprogramowania do EDM wykorzystywanego w placówce medycznej.

Od teraz Platforma iGabinet oferuje rozwiązanie, które stanowi solidne rozszerzenie pakietu narzędzi do obsługi EDM, umożliwiające lekarzom zlecanie wykonania dowolnych zestawów badań dowolnemu laboratorium bezpośrednio z systemu podczas edycji wizyty, a następnie analogiczny odbiór badań, które automatycznie trafiają do historii leczenia pacjenta, umożliwiając lekarzowi błyskawiczny dostęp do wszelkich istotnych informacji w tym zakresie, kiedy tylko okażą się one potrzebne.

Jedną z najciekawszych możliwości nowego rozwiązania, jest automatyzacja procesu przekazywania wyników badań pacjentom. O ile dane wyniki badań są w normie i ich dalsza bezpośrednia konsultacja lekarska z pacjentem nie jest konieczna (poza ich ew. przekazaniem w formie papierowej), to teraz wyniki można automatycznie udostępnić pacjentowi za pomocą jednego kliknięcia do samodzielnego odbioru on-line, bezpośrednio na stronie WWW swojej placówki. Zarówno w przypadku konieczności umówienia wizyty kontrolnej i konsultacji wyników, jak i możliwości samodzielnego odbioru wyników, pacjent może zostać powiadomiony za pomocą wiadomości e-mail/SMS. W przypadku udostępniania wyników on-line na stronie placówki, nowy moduł Platformy iGabinet zapewnia także wyjątkowo bezpieczne i wymagane ustawowo, dwuetapowe uwierzytelnianie każdego pacjenta.

Opracowanie modułu wyników badań odbywało się, przy ścisłej współpracy z lekarzami (głównie ginekologami), a opisanie jego pełnej funkcjonalności i wszystkich możliwości w zakresie precyzyjnej konfiguracji ustawień automatyzujących pracę, jakie dzięki nowemu modułowi zyskuje lekarz i sama placówka wykracza poza zakres niniejszego artykułu.
Wymienimy jednak kilka dodatkowych cech tego rozwiązania:

- wierne odwzorowanie kompleksowego procesu realizacji zlecenia na badania diagnostyczne: od doboru badań, poprzez komunikację na linii placówka medyczna – laboratorium diagnostyczne, aż po konsultacje i przekazanie wyników badań pacjentowi
- możliwość współpracy z wieloma laboratoriami jednocześnie
- integracja zlecania specjalistycznych badań cytologicznych z modułem ginekologicznym (tablice Bethesda, etc.)
- dwustronna automatyzacja powiadomień dla specjalistów oraz wszelkich osób zaangażowanych w realizację zleceń po stronie laboratorium
- możliwość samodzielnego wprowadzania wyników badań przez pracowników laboratorium, za pośrednictwem specjalnego konta dostępowego w ramach Platformy iGabinet
- błyskawiczny dostęp do historii zrealizowanych zleceń oraz ich statusów w czasie rzeczywistym
- generator wydruków skierowań na badania oraz podsumowań wyników badań
- automatyczne powiadomienia pacjentów (zaproszenia na konsultacje, informacje o wynikach badań udostępnionych on-line, etc.)
- i wiele innych rozwiązań usprawniających i automatyzujących codzienną pracę z wynikami badań

Oczywiście teraz, kiedy moduł badań diagnostycznych udostępniony jest do dyspozycji szerszej rzeszy Klientów niż dotychczasowe, wąskie grono specjalistów ściśle współpracujących przy jego powstaniu, spodziewamy się, że zgłaszane nam przez Państwa kolejne sugestie i pomysły rozwojowe, przyczynią się do dalszego udoskonalenia możliwości tego rozwiązania.

Bez względu jednak na to, czy będzie to rozbudowa o kolejne rodzaje badań, dodatkowa integracja z heterogenicznymi systemami informatycznymi, czy inne nadesłane przez Państwa propozycje ciekawych rozszerzeń - zawsze będą Państwo mogli liczyć na intuicyjny interfejs, ogromną wygodę korzystania i stałe wsparcie techniczne na każdym etapie wykorzystania nowego modułu, do czego oprogramowanie Platforma iGabinet zdążyło przyzwyczaić już tysiące użytkowników w kraju i za granicą. Wkrótce kolejne nowości!

Zobacz również:

Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) oraz nowe recepty

Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) oraz nowe recepty
eWUŚ - System Elektronicznej Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy, to jedna z kolejnych nowości w Platformie iGabinet. Od teraz użytkownicy systemu mogą korzystać z mechanizmów weryfikujących ubezpieczenie pacjentów, bez potrzeby korzystania z dodatkowego oprogramowania. Wśród innych nowości, pojawiły się m.in. nowe recepty, oparte o nową pulę numerów i dodatkowe kody paskowe. Zmiany ucieszą w szczególności placówki współpracujące z NFZ.
Przeczytaj cały artykuł »

Nowe Centrum Danych obsługujące serwery Platformy iGabinet

Nowe Centrum Danych obsługujące serwery Platformy iGabinet
Wbrew pozorom, dość częstym pytaniem które otrzymujemy w wielu listach i telefonach jest kwestia bezpieczeństwa przechowywania danych obsługiwanych za pomocą Platformy iGabinet medyczny. Dlatego też z dużą satysfakcją prezentujemy nowe Centrum Danych, spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa, które mieści dedykowane serwery udostępniające niniejsze oprogramowanie.
Przeczytaj cały artykuł »

Atrakcyjna strona WWW gabinetu w niecałą godzinę, kompletnie za darmo!

Atrakcyjna strona WWW gabinetu w niecałą godzinę, kompletnie za darmo!
Z ogromną przyjemnością prezentujemy jedną z największych zalet Platformy iGabinet, w zakresie możliwości stworzenia atrakcyjnej strony WWW w oparciu o unikalny projekt graficzny w niecałą godzinę i co najważniejsze, bez ponoszenia jakichkolwiek drastycznych inwestycji finansowych!
Przeczytaj cały artykuł »

Oszczędzaj swój cenny czas!
Platforma iGabinet wyręczy Cię w szeregu biurokratycznych procesów.

Start  /  Możliwości  /  Realizacje  /  Opinie  /  Cennik  /  FAQ  /  Aktualności  /  Kontakt

Odwiedź nasz profil: