Artykuł Płatności, rozliczenia i raporty menedżerskie

Wypróbuj za darmo!

Pobierz broszurę w PDF

...gdy brakuje Ci czasu
na przeglądanie
strony WWW.

» Pobierz

Wypróbuj za darmo!

Poznaj wszystkie możliwości
najlepszego programu
do gabinetu!

» Wypróbuj

Złóż zamówienie!

Zamów iGabinet już dziś
w dogodnym pakiecie
instalacyjnym!

» Zamów

Oferta indywidualna

Zapytaj o indywidualną
ofertę dopasowaną
do Twoich potrzeb.

» Zapytaj

Płatności, rozliczenia i raporty menedżerskie

Płatności, rozliczenia i raporty menedżerskiePłatności, rozliczenia i raporty menedżerskiePłatności, rozliczenia i raporty menedżerskiePłatności, rozliczenia i raporty menedżerskiePłatności, rozliczenia i raporty menedżerskie
Z przyjemnością ogłaszamy udostępnienie nowego modułu rozszerzającego funkcjonalność Platformy iGabinet o przetwarzanie danych finansowych placówki, na który wielu klientów czekało od dłuższego czasu. Niewątpliwie było na co czekać, gdyż nowe rozwiązanie dostarcza narzędza gwarantujące wygodną obsługę i prawidłowe funkcjonowanie procesów rozliczeniowych wewnątrz placówki, jak również zapewnia mechanizmy raportujące dla kadry menedżerskiej.

Pierwszym z nowych rozwiązań jest mechanizm umożliwiający rejestrowanie płatności pacjentów za wykonane usługi, co może odbywać się zarówno w gabinecie lekarskim, jak też na recepcji. Przy okazji wpłat od pacjentów, istnieje również możliwość zarządzania zaległymi należnościami, co w zależności od wewnętrznej polityki placówki, umożliwia pacjentom dokonywanie płatności częściowych za wykonane usługi i wygodną spłatę w późniejszym terminie. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność „chodzenia z karteczkami” i wszelkich innych form ręcznego informowania pracowników recepcji o należnych kwotach za wykonane zabiegi, gdyż teraz taki pracownik widzi wszystkie bieżące i zaległe kwoty do zapłaty przez danego pacjenta na podstawie informacji ówcześnie zapisanych podczas jego wizyt.

Pozostając w temacie płatności, należy wspomnieć o rozliczeniach specjalistów, które jak już nadmieniliśmy zostały rozwiązane niezwykle elastycznie. Możliwe jest bowiem tworzenie tzw. grup rozliczeniowych specjalistów, których charakteryzują odmienne prowizje. Z niniejszej możliwości najbardziej skorzystają właściciele NZOZów zatrudniający lekarzy lub odnajmujący gabinety lekarzom zewnętrznym. Mechanizm zapewnia precyzyjne wyznaczenie prowizji dla każdego z wykonywanych zabiegów.

Oczywiście mamy również możliwość wygodnego kształtowania polityki cenowej dotyczącej poszczególnych grup zabiegów, czy też indywidualnych usług medycznych. Co więcej, każda grupa specjalistów może być zróżnicowana kompetencyjnie i w konsekwencji może mieć to również odzwierciedlenie w cenach zabiegów. Jeżeli jest to charakterystyczne dla Państwa placówki, wówczas nowy moduł obsługi danych finansowych Platforma iGabinet przychodzi z pomocą, umożliwiając całkowitą dywersyfikację kompetencyjną i cenową, która w połączeniu z indywidualnymi ustawieniami prowizji specjalistów stanowi wyjątkowo potężne narzędzie rozliczeniowe.

Właścicieli NZOZów i pozostałych placówek wynajmujących gabinety lekarzom z zewnątrz, z pewnością ucieszy też nowa funkcjonalność związana z ustawieniami ograniczeń widoczności i dostępu dla określonych specjalistów. Właściciel lub menedżer placówki może w prosty sposób określić, czy dany specjalista ma mieć nieograniczony dostęp (np. gdy lekarz jest jednym z właścicieli), czy też powinien on być ograniczony wyłącznie do pacjentów, rezerwacji, wizyt i danych rozliczeniowych dotyczących wyłącznie tego specjalisty (np. gdy lekarz wynajmuje od nas gabinet do prowadzenia własnej praktyki). To naprawdę ogromne udogodnienie i odpowiedź na liczne bolączki wielu menedżerów placówek medycznych.

Wisienką na menedżerskim torcie są nowe raporty okresowe. Dzięki nim właściciele placówki otrzymują skuteczne narzędzia analityczne prezentujące w czasie rzeczywistym istotne informacje o przepływach finansowych dotyczących usług świadczonych w placówce. Każdy, kto kiedykolwiek zarządzał placówką medyczną czy inną organizacją z pewnością doceni przydatność tego typu raportów. Możliwości analityczne są tutaj nieograniczone, a także wiedza zarządcza jaką jesteśmy w stanie dzięki nim uzyskać jest nieoceniona i służy podejmowaniu bardziej trafnych decyzji, zwłaszcza dotyczących inwestycji placówki.

W pierwszej kolejności możemy zatem na bieżąco analizować wpłaty pacjentów, filtrując ich wyniki na podstawie szeregu kryteriów. Dzięki temu w kilka sekund można poznać, dla przykładu „wysokość wpływów pochodzących od pacjentów zagranicznych w okresie zeszłorocznego sezonu wakacyjnego”, co następnie pozwoli np. na podjęcie decyzji o promocji usług w danym kraju przed kolejnym sezonem.

W podobny sposób możemy badać popularność oraz sezonowość wykonywanych zabiegów, przedstawiając kolejno ich wartości, wysokości prowizji i szereg innych aspektów pozwalających na wyselecjonowanie tych zabiegów, które na podstawie szeregu czynników generują nam największe dochody, jak też analogicznie tych zabiegów, które nie przynoszą zysku, lub co gorsza, do których nasza placówka dopłaca. Tego typu wiedza pozwala określić zabiegi, które mogą np. wymagać dodatkowych wysiłków promocyjno-reklamowych, jak też te, którym jakakolwiek dodatkowa reklama nie jest potrzebna.

Ostatnim rodzajem raportów są raporty prowizji specjalistów, które poza prezentowaniem menedżerom wydajności poszczególnych lekarzy, umożliwiają także prowadzenie dynamicznych rozliczeń z tymi specjalistami (nawet w trybie dziennym) przedstawiając zarówno wysokość prowizji za usługi, które zostały już rozliczone, jak też za te wobec których pacjenci zalegają z płatnościami. Jest to niewątpliwie kolejny mechanizm, który wyjątkowo przyda się menedżerom NZOZów udostępniającym gabinety zewnętrznym lekarzom.

Rozszerzenie Platformy iGabinet o nowy moduł obsługi danych finansowych placówki stanowi jedną z największych aktualizacji w przeszło 10-letniej historii tego oprogramowania, zwłaszcza iż jego opracowanie pochłonęło ponad dwa lata intensywnych prac rozwojowych. W chwili obecnej moduł ten dostępny jest wyłącznie dla osób korzystających z Platformy iGabinet w wersji z obsługą dokumentacji medycznej, jednak już niedługo obsługa płatności znajdzie się także w wersji do obsługi rejestracji online.

Nowy moduł obsługi danych finansowych dostępny jest w cenie 99zł netto, przy czym podobnie jak w przypadku modułu obsługi wersji mobilnej, niniejsza kwota jest stała bez względu na wielkość placówki, ilość oddziałów, jak również liczbę zatrudnionych specjalistów.

Zobacz również:

Nowe rozwiązania w zakresie zarządzania stroną WWW oraz kilka nowych integracji

Nowe rozwiązania w zakresie zarządzania stroną WWW oraz kilka nowych integracji
W Platformie iGabinet pojawiły się właśnie kolejne udogodnienia, będące wynikiem setek drobnych rad i sugestii nadesłanych w ostatnich miesiącach przez użytkowników Platformy iGabinet. Tym razem zmiany dotyczą rozwiązań w zakresie zarządzania stroną WWW, a także szeregu integracji zewnętrznych usług wewnątrz Platformy iGabinet.
Przeczytaj cały artykuł »

Atrakcyjna strona WWW gabinetu w niecałą godzinę, kompletnie za darmo!

Atrakcyjna strona WWW gabinetu w niecałą godzinę, kompletnie za darmo!
Z ogromną przyjemnością prezentujemy jedną z największych zalet Platformy iGabinet, w zakresie możliwości stworzenia atrakcyjnej strony WWW w oparciu o unikalny projekt graficzny w niecałą godzinę i co najważniejsze, bez ponoszenia jakichkolwiek drastycznych inwestycji finansowych!
Przeczytaj cały artykuł »

Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) oraz nowe recepty

Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) oraz nowe recepty
eWUŚ - System Elektronicznej Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy, to jedna z kolejnych nowości w Platformie iGabinet. Od teraz użytkownicy systemu mogą korzystać z mechanizmów weryfikujących ubezpieczenie pacjentów, bez potrzeby korzystania z dodatkowego oprogramowania. Wśród innych nowości, pojawiły się m.in. nowe recepty, oparte o nową pulę numerów i dodatkowe kody paskowe. Zmiany ucieszą w szczególności placówki współpracujące z NFZ.
Przeczytaj cały artykuł »

Wybierz najbardziej kompleksowe rozwiązanie!
Platforma iGabinet to kompletny pakiet narzędzi i usług dla gabinetu.

Start  /  Możliwości  /  Realizacje  /  Opinie  /  Cennik  /  FAQ  /  Aktualności  /  Kontakt

Odwiedź nasz profil: